Історична довідка с.Ласків
Ласків – село Володимир-Волинського району Волинської області. Воно знаходиться в південно-західній частині Волинської області, на півдні Володимир-Волинського району. Віддаленість його від райцентру (Володими-Волинський) - 12 км., та 88км. до обласного (Луцьк).
Станом на 01.01.2018 р. у селі нараховується 208 дворів, а населення проживає 632 особи. Площа населеного пункту сягає 289,48га.
Походження назви: назва села походить від слова «ласкавий». З ласки пана Оранського, який виділив землю і ліс, щоб селяни почали відбудовувати село, яке спалили татари.
Перша писемна згадка
Якщо звернутися до минулого, то Ласків колись належав до Хотячівської волості. За переписом кінця XIX ст. було там 52 двори і 497 жителів. В 1570 р. частина села належала до Григорія Оранського, а в 1575р. - до Семена і Павла Оранських. За переписом 1911р. до великої земельної власності Любомирських належало в Ласкові 573 десятини.
Проте воно вигідно виділяється серед своїх сусідів, бо вважається багатим. Розташоване село на невеликому підвищенні.
У дослідженнях Олександра Цинкаловського було зазначено, що 1610 році у селі Ласкові знайдено скарб із прикрас, монет різних епох. В лютому 1621 року Володимирський земський суд визнав законне право М. Войно-Оранського на скарб, але знахідка зникла. Завдяки цій незвичайній пригоді залишилось два реєстри, кожен з яких містить опис речей, які входили до складу Ласківського скарбу.
Під час Першої світової війни більшість жителів вивезли вглиб Російської імперії, переважно в Курську губернію, а село вщент спалили.
.У 1930-1931 роках Ласків розбудовувався на хуторах. Кожному селянинові наділили по клаптю землі, почали будуватися.
Друга світова війна не оминула Ласків. Німці, перейшовши кордон в Устилузі, вночі 22 червня 1941 року, розпочали стрілянину. Близько четвертої години ранку німці вступили у село. Мирного населення ніхто не зачіпав, а великі німецькі колони йшли через село на схід.
У 1944 році німці під тиском радянської армії відступали через Ласків до Польщі.
15 січня 1948 р. у селі організовано колгосп.
У 2000 році на базі колгоспу утворилися дві селянські спілки – «Нива» і «Ласків», які в 2009 році розпались.
Цікавим фактом є те, що у Ласкові половина жителів – віруючі, вони мають свої молитовні будинки. У селі проживають православні, Свідки Єгови і П’ятидесятники. 14 жовтня 2011 року у селі відкрито Покровську церкву.
Історичні пам’ятки: пам’ятник радянським воїнам.