Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Зарічанська громада» (код ЄДРПОУ: 04334809) був реорганізований і увійшов до складу Володимир-Волинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Офіційний сайт Зарічанської територіальної громади
припинила діяльність, увійшла до складу Володимир-Волинської громади

Історична довідка с.Федорівка

Федорівка - село Володимир-Волинського району Волинської області, яке знаходиться за 2км. на захід від м. Володимира-Волинського та 81км.до м.Луцьк (обласного центру). На 01.01.2018р. тут проживає 593чол., 204 садиби. Площа населеного пункту складає 152,7га.

Перші спогади про село: Засноване у 1289р. (дані обласного архіву).

В історичній літературі зустрічаються назви:

  • Федорівці,
  • Федорівщина,
  • Федоровичі,
  • Хведоровичі.

Назва села походить, імовірно, від назви монастиря Святого Федора Стратилата (ХVІ-ХVІІст.), який існував на місці сучасного села .

Археологічна експедиція розкопала залишки церкви в урочищі "Стара Катедра" ( район с. Федорівки) . Фундамент змурований із місцевого вапняку. Церква залишилась незавершеною. Вона датується ХІІст. Згодом на цьому ж місці було споруджено триапсидний храм (II пол. XII ст.).Підлога була вкрита поливними керамічними плитками різної форми, стіни оздоблені фресковим розписом . В західній частині храму відкрито 5 цегляних жіночих гробниць.

З топографічного плану міста ХVІ-ХVІІІ ст. видно, що в той час в с. Федорівка був шинок, цегельня, Федорівська церква.

В кінці ХVІІІст. відбувалась загальна забудова с. Федорівки.

У 1887р. в селі був 21 будинок і 127 жителів. Історія села фрагментарно висвітлена у розповідях старожилів. «Спочатку в селі була лише одна вулиця - Піддубці, і називали її так тому, що посеред вулиці стояло п'ять великих тисячолітніх дубів. Пізніше з’явилась ще одна - Каліндова. Найбагатші люді жили на Піддубцях, можливо, тому, що їхні родини встигли обробити незаймані землі».

Неподалік від церкви розташований кар’єр, колись там видобували глину, випалювали вапно. Річка Луга, яка розділяє село Федорівку і Лобачин, в давнину була дуже глибока, чиста, по ній плавали пароплави і кораблі.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано